b
i
Scroll to Top   ^




WOMEN'S DOUBLES 3.0 - Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1
1. Audrey Gayle
Sandy Gaare (CLAY ONLY)
2. Caroline Humphrey
Annette Vondrak 
3. Yvonne Imbert
Ana Gotay
4. Kiki Buigas
Anisley Tarragona 
5. Patricia Bonilla 
Lili Batista

WOMEN'S DOUBLES 3.5 - Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1
1. Rajni Agarwal
 Zulay Machado
2. Cecilia Jelinek
Fatima Bielenstein
3. Lili Batista
Patricia Baglietto
4. Beth B. Pritchett
Kristin Knous
5. Hortencia Linero
Lorena Plaza 

 
DIVISION 2
1. Serap Cardak   
Alicia Perenzin
2. Marie-Claire Onabowale
Susie Serrano
3. Caroline Humphrey
Lynne Shettino
4. Stefany Denis
Linda Conway
 
DIVISION 3
1. Claudia Lagrange
Cristina Poo
2. Candace Grosman
Jessica Rodriguez
3. Monika Olimpiew
 Ana Pierce
4. Silvia Quiroga 
Paola Jaime
5. Yvonne Rivera
Marangeli Orellana  

MEN'S DOUBLES 3.5 - Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1
1. Juan Pomar
Carmelo Rubio
2. Zach James
Nicholas Lamis
3. Leonardo Concha Barrenechea
Roberto Jimenez
4 Jorge Leon  
Ronnie Vidaurre
 
DIVISION 2
1. Pete Roscia
Carlos Serrano
2. Art Shapiro
Brett Feinstein
3. Bill Van Smith
Antony Van Smith

Brett Feinstein
4. Daniel Ponce
Matthew Gonzalez
5. Sarvagya Vaish
Juan Salcedo

WOMEN'S DOUBLES 7.5 - Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1
1. Loli Boehler Arellano
Bianca Gabay
2. Mabel Vela
Kiki Buigas
3. Katherine Kelly
Hortensia Linero
4. Andreina Perri 
Haydee Pabon
5. Elena de Vera
Mariela Rojas
 
MEN'S DOUBLES 7.5 combined - Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1
1. Mario A. Sabates  
Alfonso Sagarra
2. Jose M. Costafreda
Renier Gonzalez
3. Roberto Jimenez
Leonardo Concha
4. Rafael Leavitt
Jose Sosa
5. Miguel Daud
Raul Moskovitz (CLAY ONLY)
 
DIVISION 2
1. Simon Onabowale
Giampaolo Guarino
2. Neil Bazain
Richard Mangas
3. Geoffrey Meurrens
Lance Aylsworth 4.
4. Glenn Davis
Nicholas Biscoito

MEN'S DOUBLES 7.5 combined (50 & over) -  Deadline Sunday, November 20
1. Miguel Daud  (CLAY ONLY)
Raul Moskovitz 
2. Gary Friedman 
Christopher Kurtz
3. Neil Bazain
Carlos A. Lopez 
4. Roger Riddlemoser
Anthony A. Seute
 
WOMEN'S DOUBLES 4.0 - Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1
1. Maria de Kort
Senia Osborne
2. Mariana Teixeira
Caroline Rinehart
3. Loli Boehler Arellano
Bianca Gabay
4. Maria Palacios
Esther Surujon
 
DIVISION 2
1. Lisa Kornse
Paola Jaime
2. Rosa Waters
Gricel Voto Bernales
3. Mabel Vela
Kristin Knous
4. Paula Barth
Kimberly O'Mahoney  

MEN'S DOUBLES 4.0 - Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1
1. Gregory Frankel
Davey Frankel
2. Javier Zubillaga
Juan Zubillaga
3. Michel Kulcsar  
Jose Sosa
4. Gregory Joseph
Stephane Camguilhem
 
DIVISION 2
1. Rick Tuckerman
Steve Julien
2. Jonathan Newberg
Rafael A. Velasquez
3. Steven Via 
Chris Carter
4. Bruno Frontino
Bostjan Merzdovnik  

DIVISION 3
1. Corey Lancet
Donald Goldberg
2. Eddie Ruiz de Pellon
John Oestreicher
3. Gilduin Blanchard
Michael Greve
4. Ricardo Morales
John Narus
 
DIVISION 4
1. Lizardo Benavides
Oscar Orihuela
2. Jack Astaphan
Frank Fernandez
3. Eduardo Rios  
Marcelo Acevedo
4. Lisardo Garcia
Javier Dugarte
 
DIVISION 5
1. Jose M. Costafreda
Jorge Garcia Caballero
2. Glenn Davis
Christian Walker
3.
Jose Ignacio Gonzalez Nunez
Paul Neumann (CLAY ONLY)
4. Jorge E. Rodriguez
Marcos Jose Gonzalez Puello
 
 
DIVISION 6
2. Charles Bleiker
Carlos Bleiker
3. Antonio de Cecchi
Jon Trabitz
4. Enrique A. Legon
Richy Perez
4. Anthony Perez
Mark Banens 

MEN'S DOUBLES 4.0 (50 & Over)Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1
1. Lizardo Benavides
Oscar Orihuela
2. Jose Ignacio Gonzalez Nunez 
Paul Neumann  (CLAY ONLY)
3. Roger Riddlemoser (CLAY ONLY)
Sergio Rotati
4. Richard Bilda
TBA

 
WOMEN'S DOUBLES 8.5 combined - Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1
1. Mariana Teixeira
Wendy Sosa
2. Catherine McManus
Rosa Waters
3. Blanca E. Rosalez Alvarez
Esther Surujon
4. Maria Palacios
Elizabeth Gonzalez
5. Haydee Pabon
Isabella Ronchi
 
MEN'S DOUBLES 8.5 combined - Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1
1. Cesar Aviles 
Todd Sadacca 
2. Gregory Joseph
Tim Aballo 
3. Giampaolo Guarino
Predrag Starcevic

DIVISION 2
1. Stephane Camguilhem
Jack Astaphan
2. David Lopez
Justin Hayek
3. Javier Zubillaga
Daniele Del Gaudio 
4  Eddie Ruiz de Pellon 
Andres Larrea 
 
DIVISION 3
1. Eduardo Rios
Marcelo Acevedo
2. Joseph De Vera
Danny Fernandez
3. Shiv Ariysakula 
Jorge Garcia Caballero 
4. Carlos A. Lopez 
Ray Hackney
 
WOMEN'S DOUBLES 4.5 - Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1
1. Leyvis Concepcion
Sharon Runk
2. Wendy Sosa
Cecilia Sicardi
3. Caroline Rinehart
Haydee Pabon
4. Nastasha Rodriguez
Alaina Fotiu-Wojtowicz
 
DIVISION 2
1. Jodi Steinbauer
Narcisa Garcia Cors
2. Jeniffer Kassis
Corina Kassis
3, Doris Montero
Claudia Araujo
4. Jessica Green
Hillary Landorf
 
MEN'S DOUBLES 4.5 - Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1
1. Jose M. Costafreda
Alexander Rodriguez
2. Alejandro Nicolini
Victor Ramirez
3. Andrew Tiktin
Hugo Montiel
4. Shiv Ariysakula
Fabrizio Riva
5. Jorge Garcia Caballero
Jorge E. Rodriguez

 
DIVISION 2
1. Fabio Visconti
Micha Porat
2. Genghiz Erden 
Pierre Halimi Lacharlotte
3. Maxime Rambaud
Roman Meyerhams
4.Renzo Velis (786)
Miguel Fundora
 
DIVISION 3
1. Cesar Aviles
Todd Sadacca
2. Denis Pierrot
David Lopez
3. Isidro Gomez
Andres Uribe  
4. Ricardo Morales      
John Narus 
 
DIVISION 4
1. Alfredo Lomeli
Jairo Furniel
2. Nestor Machado  
Andres Carrero
3. Alexander Azqueta 
Rashid Siahpoosh 
4. Joseph De Vera
Danny Fernandez
 
DIVISION 5
1. Rob Pridgen  
Bill Stover
2. Steve Juhasz
Arthur Gallagher
3. Robert Rapaport
Ramon Nuila
4. Mauro Cuervo
Quino Cuervo

MEN'S DOUBLES 4.5 (50 & Over) - Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1
1. Steven Burns  
Hugo Montiel 
2. Genghiz Erden
Pierre Halimi Lacharlotte 
3. Robert Rapaport 
Jack Kane 
4. Juan Zubillaga
Juan Auza
 
MEN'S DOUBLES 5.0 combined - Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1
1. Tony Baumer  
Steve Juhasz
2. Guillermo Gonzalez
Kenny Oliver
3. Felipe Echeverri
Ricardo Echeverri
4. Damian Pilewski
 Marcos Nahuz
5. Micha Porat 
Carlos Lopez 

MIXED DOUBLES 6.5 - Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1
1. Pete Roscia
Claudia Lagrange
2. Juan Pomar 
Kristin Knous
3. Juan Salcedo
Maria Salcedo
4. Antony Seute
Tatiana Fuentes

MIXED DOUBLES 7.0 - Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1
1. Andres Larrea
Marya Aguilar
2. Alejandro Noyola
Monika Olimpiew
3.  Ronnie Vidaurre
 Cecilia Jelinek
4. Daniel Oates
Elisabeth Wheaton
 
DIVISION 2
1. Bianca Mera
Peter Friedman
2. Gilduin  Blanchard
Sylvia Martinez
3. Lorena Plaza (CLAY ONLY)
Donald Goldberg
4. Nelly Sagarra
Alfonso Sagarra
 
DIVISION 3
1. Pete Roscia
Alicia Perenzin
2. Carmelo Rubio
Kristin Knous
3. Elena de Vera  
Dominick de Vera
4. Christina Melendez
Gary Friedman
 
MIXED DOUBLES 7.0 (50& Over) - Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1
1. Hortensia Linero
Frank Shulz
2. Simon Onabowale
Marie-Claire Onabowale
3. Yvonne Imbert
Rodolfo Betancourt 
4. Carlos Serrano
 
DIVISION 2
1. Raul Moskovitz**
Adriana Salgo
2. Arturo Sutter
Ana Gotay
3. Jill Fairhead
Gary Friedman
4. Chie-Kyoung Hoban
Pete Roscia
** W/DAW INJURY
 
MIXED DOUBLES 7.5 - Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1
1. Astrid Cynthia Minet
Oscar Zapata
1. Steven Via 
Michelle Scott
3. Juan Carlos Pereda
Ena Pereda
4. Rosa Waters
Sergio Rotati (CLAY ONLY)

DIVISION 2
1. Roger Riddlemoser
 Zulay Machado
2. Christina Melendez
Antony Van Smith  
3. Serap Cardak
 Glenn Davis
4. Robert Clarington
Nina Lindsey  
 
MIXED DOUBLES 8.0 - Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1
1. Monika Olimpiew
Micha Porat
2. Steven Via 
Joanna Berg
3. Mario A. Sabates
Catherine McManus
 
DIVISION 2
1. Elizabeth Gonzalez
 Christian Walker
2. Miguel Daud (CLAY ONLY)
Maria Boord
3. Gabriel Blanco  
Siriporn Burke
 
DIVISION 3
1. Corina Kassis
Eduardo Molina
2. Gricel Voto Bernales
Gregory Joseph
3. Julio Fernandez
Sharon Williams

MIXED DOUBLES 8.5 - Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1
1. Elizabeth Gonzalez
Guillermo Gonzalez
2. Helene Buechele (CLAY ONLY)
Daniel Uribe
3. Maria Palacios  
Ramon Nulia
4. Gabriel Blanco
Renata Comparini
 
MIXED DOUBLES 9.0 - Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1
1. Catherine McManus
Carlos Mansur
2. Andrea Samson
Sebastian Gomez
3. Werner Vondrak
Rebeca Larios
4. Kimberly O'Mahoney
Christian O"Mahoney
 

**
Part of Rule #17 states:  Players with known injuries or physical conditions that require clay must note it in their application form.  Such players will have (CLAY ONLY**) next to their name in the Draw.  If a player is known to be playing in hard court (like in league play) (CLAY ONLY**) will not be assigned.