Scroll to Top   ^
 

 
  • NAMES IN RED INDICATE HAVING QUALIFIED FOR THE 2ND PHASE
MEN'S 3.0 SINGLES - Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1
1. Albert Uster LOST vs. Mitchell Halpern 4-6, 4-6
                        LOST vs. Sarvagya Vaish 4-6, 4-6
                        LOST vs.Stephen Montalto 3-6, 0-6
2. Stephen Roof LOST vs. Mitchell Halpern 3-6, 0-6
3. Mitchell Halpern WON vs. Sarvagya Vaish 6-4, 6-4
                               WON vs. Albert Uster 6-4, 6-4
                               WON vs. Stephen Roof 6-3, 6-0
4. Sarvagya Vaish LOST vs. Mitchell Halpern 4-6, 4-6
                            
 WON vs. Albert Uster 6-4, 6-4
                              WON vs. Stephen Montalto 7-6, 6-2
5. Stephen Montalto LOST vs. Sarvagya Vaish 6-7, 2-6  
                                 WON vs. Albert Uster 6-2, 6-0

DIVISION 2

1. Renier Gonzalez WON vs. Carlos Oro 6-0, 6-1
                               WON vs. Miguel Simonet 7-6 (7-1), 6-1
                               WON vs. Abhishek Sriraman 6-2, 6-4
2. Abhishek Sriraman  WON vs. Carlos Oro 6-1, 6-3
                                    LOST vs. Miguel Simonet 4-6, 6-3, (3-7)
                                    LOST vs. Renier Gonzalez 2-6, 4-6
3. Carlos Oro LOST vs. Miguel Simonet 3-6, 2-6
                            LOST vs. Renier Gonzalez 0-6, 1-6
                     LOST vs. Abhishek Sriraman 1-6, 3-6 
                     WON vs. Daniel Ponce 6-3, 6-0
4. Miguel Simonet WON vs. Carlos Oro 6-3, 6-2
                              LOST vs. Renier Gonzalez 6-7 (1-7), 1-6
                              WON vs. Abhishek Sriraman 6-4, 3-6, (7-3)
5. Daniel Ponce LOST vs. Carlos Oro 3-6, 0-6

WOMEN'S SINGLES 3.5 - Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1
1. Ana Cerbu WON vs. Neddy Gonzalez 6-3, 6-1
                      WON vs. Valerie Silver 6-2, 6-1
                      LOST vs. Loli Boehler Arellano 1-6, 3-6
                      WON vs. Vivi Idrobo 7-6 (7-1), 7-5
2. Loli Boehler Arellano WON vs. Ana Cerbu 6-1, 6-3  
                                        WON vs. Valerie Silver 6-2, 6-3
                                        WON vs. Vivi Idrobo 7-6, 7-5
3. Vivi Idrobo WON vs. Valerie Silver 6-2, 6-3
                      WON vs. Neddy Gonzalez 6-2, 6-0  
                      LOST vs. Ana Cerbu 6-7 (1-7), 5-7
                      LOST vs. Loli Boehler Arellano  6-7, 5-7
4. Valerie Silver LOST vs. Ana Cerbu 2-6, 1-6
                           LOST vs. Vivi Idrobo 2-6, 3-6
                           LOST vs. Loli Boehler Arellano 2-6, 3-6
                           WON vs. Neddy Gonzalez 6-2, 6-1  
5 Neddy Gonzalez LOST vs. Vivi Idrobo 2-6, 0-6
                              LOST vs. Ana Cerbu 3-6, 1-6
                              LOST vs. Valerie Silver 2-6, 1-6

DIVISION 2
1. Silvia Quiroga** W/DAW INJURY
2. Tam Pham LOST vs. Monika Olimpiew 6-3, 3-6, (6-10)
                      WON vs. Lisa Kornse 6-3, 3-6, (11-9)
3. Monika Olimpiew WON vs. Tam Pham 3-6, 6-3, (10-6)
4. Lisa Kornse LOST vs. Tam Pham 3-6, 6-3, (9-11)
** W/DAW INJURY

DIVISION 3
1. Alicia Perenzin WON vs. Rajni Agarwal 6-4, 6-3
                             WON vsAna Pierce 6-2, 6-4
2. Rajni Agarwal WON vs. Ana Pierce 6-1, 6-0
                            LOST vs. Alicia Perenzin 4-6, 3-6
                          
3. Ana Pierce LOST vs. Rajni Agarwal 1-6, 0-6
                      LOST vs. Alicia Perenzin 2-6, 4-6

DIVISION 4
1. Andreina Perri WON vs. Lydia Puente 6-3, 6-1 
                            LOST vs.  Tatiana Fuentes 3-6, 6-0. (10-3)
                            LOST vs. Debora Habsburg 1-6, 1-6
                            WON vs. Zulay Machado 6-3, 6-4
2. Lydia Puente LOST vs. Andreina Perri 3-6, 1-6
                          LOST vs. Zulay Machado 6-7 (2-7) 0-6
                          LOST vs. Debora Habsburg 3-6, 1-6
3. Debora Habsburg WON vs. Andreina Perri 6-1, 6-1
                                WON vs.Tatiana Fuentes 6-2, 6-3
                                WON vs. Zulay Machado 7-6, 6-0
                                WON vs. Lydia Puente 6-3, 6-1 
4. Zulay Machado WON vs. Lydia Puente 7-6 (7-2), 6-0
                             LOST vs. Andreina Perri 3-6, 4-6
                              LOST vs. Debora Habsburg 6-7, 0-6
5. Tatiana Fuentes WON vs. Andreina Perri 6-3, 0-6, (10-3)
                              LOST vs. Debora Habsburg 2-6, 3-6

WOMEN'S SINGLES 3.5 (50 & over)  Deadline Friday, December 2
DIVISION 1
1. Sandy Gaare LOST vs. Rajni Agarwal 0-6, 1-6
                          LOST vs. Lisa Kornse 0-6, 5-7
                          WON vs. Cecilia Jelinek 6-0, 6-2
                          LOST vs. Valerie Silver 7-6 (14-12), 5-7, (0-10)
2. Cecilia Jelinek LOST vs. Rajni Agarwal 1-6, 0-6
                            LOST vs. Valerie Silver 0-6, 1-6
                            LOST vs. Sandy Gaare  0-6, 2-6
 3. Valerie Silver LOST vs. Rajni Agarwal 3-6, 3-6
                          WON vs. Cecilia Jelinek 6-0, 6-1
                          WON vs.Lisa Kornse 6-3, 6-4
                          WON vs. Sandy Gaare 6-7 (12-14), 7-5, (10-0)
4. Rajni Agarwal WON vs. Sandy Gaare 6-0, 6-1
                           WON vs. Valerie Silver 6-3, 6-3
                          
WON vs. Cecilia Jelinek 6-1, 6-0
                           WON vs.Lisa Kornse 7-5, 7-5
5. Lisa Kornse WON vs. Sandy Gaare 6-0, 7-5
                        LOST vs. Rajni Agarwal 5-7, 5-7
                        LOST vs. Valerie Silver 3-6, 4-6

MEN'S SINGLES 3.5 -
  Deadline Sunday, November 13 
DIVISION 1
1. Carmelo Rubio LOST vs. Aaron Dubitzky 5-7, 2-6
                             WON vs. Juan Salcedo 6-2, 6-0
2. Tony Jimenez
3. Juan Salcedo LOST vs. Aaron Dubitzky 2-6, 3-6
                           LOST vs. Carmelo Rubio 2-6, 0-6
4. Aaron Dubitzky WON vs. Carmelo Rubio 7-5, 6-2
                             WON vs. Juan Salcedo 6-2, 6-3

DIVISION 2
1. Juan Carlos Pereda WON vs. Nicholas Lamis 7-6, 2-6, (10-7)
2. Nicholas Lamis LOST vs. Juan  Carlos Pereda 6-7, 6-2, (7-10)
                             LOST vs. Jorge Leon 2-6, 4-6
3. David Rodriguez
4. Jorge Leon
WON vs. Nicholas Lamis 6-2, 6-4  

DIVISION 3

1. Rick Cora LOST vs. Luis Perez 3-6, 6-1, 3-6
                    LOST vs. Roberto Jimenez 6-3, 2-6, (9-11)  
                    WON vs. Matthew Gonzalez 4-6, 6-3, (10-6)
                    WON vs. Alejandro Noyola 6-0, 4-6, (10-5)
2. Roberto Jimenez WON vs. Rick Cora 6-3, 6-2, (11-9)
                                LOST vs. Luis Perez 1-6, 5-7
                               
LOST vs. Alejandro Noyola 5-7, 2-6
                                LOST vs. Matthew Gonzalez 5-7, 3-6
3. Alejandro Noyola LOST vs. Luis Perez 3-6, 3-6
                                 WON vs. Roberto Jimenez 7-5, 6-2
                                 LOST vs. Rick Cora 0-6, 6-4, (5-10)
4. Luis Perez WON vs. Alejandro Noyola 6-3, 6-3
                      
WON vs. Rick Cora 6-3, 1-6, 6-3
                    
WON vs. Matthew Gonzalez 6-2, 6-2
                      WON vs. Roberto Jimenez 6-1, 7-5
5. Matthew Gonzalez
LOST vs. Luis Perez 2-6, 2-6
                                  LOST vs. Rick Cora 6-4, 3-6, (6-10)
                                  WON vs. Roberto Jimenez 7-5, 6-3


DIVISION 4

1. Simon Onabowale WON vs. Rafael M. Rojas 6-1, 6-4
2. Rafael M. Rojas LOST vs. Simon Onabowale 12-6, 4-6
3. Alex Buitron**
4. Moacir Ferronato**
** (TRAVEL)

DIVISION 5
1. Ronnie Vidaurre
2. Diego Sosa-Dias WON vs. Leminyer Zapata6-2, 7-5
3. Carlos De la Vega WON vs. Leminyer Zapata 6-2, 6-2
4. Leminyer Zapata LOST vs. Diego Sosa Dias 2-6, 5-7
                                LOST vs. Diego Sosa Dias 2-6, 2-6

DIVISION 6
1. Carlos Serrano WON vs. Peter Friedman 4-6, 6-1, (10-4)
                            WON vs. David Fernandez 6-7, 6-1, (10-4)
2. Peter Friedman LOST vs.  Carlos Serrano 6-4, 1-6, (4-10)
                              WON vs. David Fernandez 6-2, 6-3
                              WON vs. Michael Del Marmol 6-1, 2-1 (ret. injury)
3. David Fernandez LOST vs. Peter Friedman 2-6, 3-6
                                LOST vs.  Carlos Serrano 7-6, 1-6, (4-10)
4. Michael Del Marmol LOST vs. Peter Friedman (ret. injury)

DIVISION 7
 
1. Daniel Oates WON vs. Stan Kolobov 6-4, 4-6, (10-8)
                                LOST vs. Mitchell Halpern 6-3, 5-7, (5-10)
3. Mitchell Halpern WON vs. Stan Kolobov (w/o)
                               WON vs. Daniel Oates 3-6, 7-5, (10-5)
3. Stan Kolobov LOST vs. Daniel Oates 4-6, 6-4, (8-10) 
                          LOST vs. Mitchell Halpern  (w/o)

DIVISION 8

1. Francisco J. FrasquetWON vs. Lance Aylsworth 6-1, 6-0
                                      LOST vs. Santiago Mendoza 3-6, 2-6
                                      WON vs. Zach James 6-4, 6-2
2. Lance Aylsworth LOST vs. Zach Jamex 1-6, 6-3, 2-6
                               LOST vs. Francisco J. Frasquet 1-6, 0-6
                               LOST vs. Santiago Mendoza 3-6, 2-6
3. Zach James WON vs. Lance Aylsworth 6-1, 3-6, 6-2
                       LOST vs. Santiago Mendoza 0-6, 6-3, 4-6
                       LOST vs. Francisco J. Frasquet 4-6, 2-6
4. Santiago Mendoza WON vs. Francisco J. Frasquet 6-3, 6-2
                                  WON vs. Zach James 6-0, 3-6, 6-4
                                  WON vs. Lance Aylsworth 6-3, 6-2


DIVISION 9
1. Cesar Ocampo LOST vs. Daniel Sanchez 1-6, 2-6
                            LOST vs. Rafael Leavitt 4-6, 6-7  
2. Daniel Sanchez WON vs. Cesar Ocampo 6-1, 6-2
                              WON vs. Rafael Leavitt  6-4, 6-3
3. Juan Jose Romero
4. Rafael Leavitt LOST vs. Daniel Sanchez 4-6, 3-6
                           WON vs. Cesar Ocampo 6-4, 7-6

MEN’S SINGLES 3.5 (50 & over) - Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1

1. Francisco J. Frasquet LOST vs. Bill Van Smith 6-7 (7-9), 6-2, (7-10)
                                       WON vs. Cesar Ocampo 6-0, 6-1
                                       WON vs. Nicholas Lamis 6-2, 6-0John Narus 
2. Cesar Ocampo WON vs. Bill Van Smith 7-5, 7-5
                            WON vs. Nicholas Lamis 6-3, 3-6, (10-6)
                            LOST vs. Francisco J. Frasquet 0-6, 1-6
3. Nicholas Lamis LOST vs. Bill Van Smith 6-7 (4-7), 3-6
                             LOST vs. Cesar Ocampo3-6, 6-3, (6-10)
                             WON vs. Carlos Ospina 7-6 (7-5), (ret. injury)
                           
LOST vs. Francisco J. Frasquet 2-6, 0-6
4. Bill Van Smith WON vs. Francisco J. Frasquet 7-6 (9-7), 2-6, (10-7)
                            WON vs. Nicholas Lamis  7-6 (7-4), 6-3
                            LOST vs. Carlos Ospina 6-3, 4-6, (9-11)
                            LOST vs. Cesar Ocampo 5-7, 5-7
5. Carlos Ospina WON vs. Bill Van Smith 3-6, 6-4, (11-9)
                           LOST vs. Nicholas Lamis 6-7 (5-7), (ret. injury) 
John Narus 
DIVISION 2
1. Michael Del Marmol** LOST vs. Jorge Leon 1-6, 1-6
2. Carlos De la Vega WON vs. Michael Del Marmol 6-1, 6-1
3. Jorge Leon WON vs. Michael Del Marmol 6-1, 6-1
** W/DAW INJURY

DIVISION 3
1. Daniel Oates WON vs. Rafael M. Rojas 6-4, 6-3
                          LOST vs. Moacir Ferronato 1-6, 0-6
2. Rafael M. Rojas LOST vs. Daniel Oates 4-6, 3-6
                              LOST vs. Moacir Ferronato 2-6, 1-6
3. Moacir Ferronato WON vs. Daniel Oates 6-1, 6-0
                                WON vs. Rafael M. Rojas 6-2, 6-1

MEN’S SINGLES 3.5 (60 & over) - Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1
1. Daniel Oates LOST vs. Gregory Stockstill 5-7, 6-7
                         LOST vs. Bill Van Smith 4-6, 3-6
                         WON vs. Michael Del Marmol (w/o)
2. Michael Del Marmol LOST vs. Gregory Stockstill 4-6, 2-6 ** W/DAW INJURY 
3. Gregory Stockstill WON vs. Michael Del Marmol 6-4, 6-2
                                  WON vs. Daniel Oates 7-5, 7-6
                                  WON vs. Bill Van Smith 3-6, 6-2, 6-4
4. Bill Van Smith LOST vs. Gregory Stockstill 6-3, 2-6, 4-6
                           WON vs. Daniel Oates 6-4, 6-3
                            WON vs. Michael Del Marmol (w/o)
** W/DAW INJURY
     
DIVISION 2
1. Cesar Ocampo LOST vs. Raul Martinez-Esteve 3-6, 3-6
                            WON vs. Carlos De la Vega 4-6, 6-2, (10-7)
2Raul Martinez-Esteve WON vs. Freddie Blair (injury)
                                      WON vs. Cesar Ocampo 6-3, 6-3
3. Carlos De la Vega WON vs. Freddie Blair 6-0, 6-0
                                 LOST vs. Cesar Ocampo 6-4, 2-6, (7-10)
4. Freddie Blair LOST vs. Carlos De la Vega 0-6, 0-6
                          LOST vs. Raul Martinez-Esteve (injury)  

WOMEN'S 4.0 SINGLES - Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1
1. Haydee Pabon WON vs. Juliette Rossi 6-4, 6-4
2. Michelle Kauffmann LOST vs. Juliette Rossi 2-6, 2-6
3. Juliette Rossi LOST vs. Haydee Pabon 4-6, 4-6
                          WON vs. Lisa Bucci 6-3, 6-3
                          WON vs. Michelle Kauffmann 6-2, 6-2
4. Lisa Bucci LOST vs. Juliette Rossi 3-6, 3-6

DIVISION 2

1. Katherine Kelly WON vs. Senia Osborne 3-6, 6-3, (10-7)
                              WON vs. Maria Alejandra Palacios 6-2, 6-1
                              WON vs. Berenice Elguezabal 6-0, 6-2
2. Senia Osborne LOST vs. Katherine Kelly 6-3, 3-6, (7-10)
                                      WON vs. Berenice Elguezabal 6-1, 6-2
                             WON
vs. Maria Alejandra Palacios 6-1, 6-0 
3. Maria Alejandra Palacios LOST vs. Katherine Kelly 2-6, 1-6
                                             LOST vs. Senia Osborne 1-6, 0-6
                                             LOST vs. Berenice Elguezabal (w/o)
4. Berenice Elguezabal LOST vs. Senia Osborne 1-6, 2-6
                                     
LOST vs. Katherine Kelly 0-6, 2-6
                                      WON vs. Maria Alejandra Palacios (w/o)

MEN’S SINGLES 4.0 - Deadline Sunday, November 13
DIVISION 1
1. Daniele DelGaudio WON vs. John Oestreicher 6-3, 6-1
                                    WON vs. Richard Bilda 6-1, 6-1
2. John Oestreicher WON vs. Gregory Frankel 6-4, 6-0
                                           LOST vs. Daniele DelGaudio 3-6, 1-6
                                LOST vs. Richard Bilda 1-6, 6-2,, (7-10)
3. Richard Bilda WON vs. Gregory Frankel 6-4, 6-2
                          LOST vs. Daniele DelGaudio 1-6, 1-6
                          WON vs. John Oestreicher 6-1, 2-6, (10-7)
4. Gregory Frankel LOST vs. Richard Bilda 4-6, 2-6
                               LOST vs. John Oestreicher 4-6, 0-6

DIVISION 2

1. Davey Frankel LOST vs. Peltan Humes 5-7, 3-6
                            LOST vs. Javier Zubillaga 2-6, 4-6  
2. Javier Zubillaga WON vs. Quino Cuervo 4-6, 6-2, 6-4
                              LOST vs. Peltan Humes 6-2, 6-7, (5-7), (8-10)
                              WON vs. Davey Frankel 6-2, 4-6, (10-7)   
3. Quino Cuervo LOST vs. Javier Zubillaga 6-4, 2-6, 4-6  
                           LOST vs. Peltan Humes 0-6, 6-3, 1-6
4. Peltan Humes WON vs. Davey Frankel 7-5, 6-3 **
                          WON vs. Quino Cuervo 6-0, 3-6, 6-1
                          WON vs. Javier Zubillaga 3-6, 7-6 (7-5), (10-8)
** QUALIFIED FOR 4.5

DIVISION 3
1. Todd Sadacca LOST vs. Steve Julien 1-6, 3-6
                           
WON vs. Martin Fleischer 3-6, 7-6, (10-2)
                            LOST vs. Brian Picardi 3-6, 3-6
2. Steve Julien WON vs. Martin Fleischer 6-4, 6-1
                         WON vs. Jorge Callejas 6-1, 6-3
                         WON vs. Todd Sadacca 6-1, 6-3
                         WON vs. Brian Picardi 6-2, 6-3
3. Brian Picardi LOST vs. Steve Julien 2-6, 3-6
                         LOST vs. Martin Fleischer 6-1, 4-6, 1-6
                        
WON vs. Todd Sadacca 6-3, 6-3
                         WON vs. Jorge Callejas 6-2, 6-4
4. Martin Fleischer LOST vs. Steve Julien 4-6, 1-6
                              WON vs. Jorge Callejas 6-4, 6-0
                             
LOST vs. Todd Sadacca 6-3, 6-7, (2-10)
                              WON vs. Brian Picardi 2-6, 6-4, 6-1
5. Jorge Callejas LOST vs. Steve Julien 1-6, 3-6
                            LOST vs. Martin Fleischer 4-6, 0-6
                            LOST vs. Brian Picardi 2-6, 4-6

DIVISION 4
1. Donald Goldberg LOST vs..Michel Kulcsar 3-6, 0-3 (ret.)
                                LOST vs.Stephane Camguilhem 2-6, 2-6                
2. Stephane Camguilhem WON vs. Michel Kulcsar 7-5, 6-4
                                         WON vs. Justin Hayek 6-1, 6-1
                                         WON vs. Donald Goldberg 6-2, 6-2
 3. Michel Kulcsar LOST vs. Stephane Camguilhem 5-7, 4-6
                              WON vs. Justin Hayek 6-3, 6-3
                              WON vs. Donald Goldberg 6-3, 3-0 (ret.)
4. Justin Hayek LOST vs.Stephane Camguilhem 1-6, 1-6
                         LOST vs..Michel Kulcsar 3-6, 3-6

DIVISION 5

1. Ricardo Morales WON vs. Brian Squire 6-2, (ret) 
                               
WON vs. Santiago Caicedo 6-1, 6-3
                               WON vs. Rafael A. Velazquez 6-1, 6-1
2. Brian Squire LOST vs. Rafael A. Velazquez 4-6, (ret.)
                         LOST vs. Ricardo Morales 2-6, (ret.)
                         LOST vs. Santiago Caicedo 2-6, 3-6
3. Rafael A. Velasquez WON vs. Brian Squire 6-4, (ret.)
                                     LOST vs. Ricardo Morales 1-6, 1-6
                                     LOST vs. Santiago Caicedo 6-4, 4-6, (7-10)
4. Santiago Caicedo LOST vs. Ricardo Morales 1-6, 3-6
                                 WON vs. Brian Squire 6-2, 6-3
                                 WON vs. Rafael A. Velazquez 4-6, 6-4, (10-7)

DIVISION 6

1. Corey Lanzet LOST vs. John Narus 2-6, 1-6
                         WON vs. Marco Homrighausen 6-3, 6-1  
                        
LOST vs. Eddy Kauffmann 2-6, 3-6
2. Marco Homrighausen LOST vs. Eddy Kauffmann 1-6, 2-6
                                       LOST vs. Corey Lanzet 3-6, 1-6
                                       LOST vs. John Narus 2-6, 1-6
3. Eddy Kauffmann WON vs. Marco Homrighausen 6-1, 6-2  
                               LOST vs. John Narus 3-6, 3-6
                               WON vs. Corey Lanzet 6-2, 6-3
4. John Narus WON vs. Corey Lanzet 6-2, 6-1 **
                       WON vs. Eddy Kauffmann 6-3, 6-3
                       WON vs. Marco Homrighausen 6-2, 6-1  
 ** QUALIFIED FOR 4.5

DIVISION 7
1. Bruno Frontino LOST vs. Andres Larrea 3-6, 2-6
                                      LOST vs. Vikely Vinogradov 1-6, 4-6
                            LOST vs. Rick Tuckerman 5-7, 1-6 
                           
LOST vs. Sinuhe Vega 4-6, 4-6
2. Sinuhe Vega LOST vs. Andres Larrea 5-7, 6-7
                         WON vs. Vikely Vinogradov 5-7, 6-4, (16-14)
                         LOST vs. Rick Tuckerman 1-6, 1-6
                          WON vs. Bruno Frontino 6-4, 6-4
3. Andres Larrea WON vs. Bruno Frontino 6-3, 6-2
                           WON vs. Sinuhe Vega 7-5, 7-6
                          
LOST vs. Rick Tuckerman 2-6, 4-6   
                           LOST vs. Vikely Vinogradov 6-7 (6-8), 4-6
4. Rick Tuckerman WON vs. Andres Larrea 6-4, 6-2 \
                              WON vs. Bruno Frontino 7-5, 6-1
                              WON vs. Sinuhe Vega 6-1, 6-1
                              LOST vs. Vikely Vinogradov 5-7, 2-6
5. Vikely  Vinogradov WON vs. Bruno Frontino 6-1, 6-4
 
                                 LOST vs. Sinuhe Vega 7-5, 4-6. (14-16)
                                   WON vs. Rick Tuckerman 7-5, 6-2
                                   WON vs. Andres Larrea 7-6 (8-6), 6-4


DIVISION 8
1. Steven Via WON vs. Gilduin Blanchard 6-0, 6-4
                      WON vs. Alfonso Sagarra (injury)
                      WON vs. Moacir Ferronato 6-0, 6-2
2. Gilduin Blanchard LOST vs. Steven Via 0-6. 4-6
                                  WON vs. Moacir Ferronato 6-1, 6-3

DIVISION 9

1. David Suaya LOST vs. Benoit Bernaibbouche 6-4, 5-7, (4-10)
                        WON vs. Marcos Jose Gonzalez Puello 7-6, 7-5
2. Marcos Jose Gonzalez Puello WON vs. Benoit Bernaibbouche 6-1, 6-3
                                                    WON vs. Gregory Frehling 6-2, 6-3
                                                    LOST vs. David Suaya 6-7, 5-7
3. Benoit Bernaibbouche LOST vs. Marcos Jose Gonzalez Puello 1-6, 3-6
                                        WON vs. Gregory Frehling 7-6, 6-2  
                                        WON
vs.
David Suaya 4-6, 7-5, (10-4)   
4. Gregory Frehling LOST vs. Marcos Jose Gonzalez Puello 2-6, 3-6
                                 LOST vs. Benoit Bernaibbouch 6-7, 2-6

DIVISION 10

1. Arthur Gallagher WON vs. Juan Carlos Pereda 6-0, 6-1
                               WON vs. Eddie Ruiz de Pellon 6-4, 7-5
                               LOST vs. Rob Pridgen 2-6, 2-6
2. Eddie Ruiz de Pellon LOST vs. Rob Pridgen 6-4, 4-6, 4-6
                                                   LOST vs. Arthur Gallagher 4-6, 5-7
                                       WON vs. Juan Carlos Pereda 6-2, 6-1  
3. Juan Carlos Pereda LOST vs. Arthur Gallagher 0-6, 1-6
                                    LOST vs. Eddie Ruiz de Pellon 2-6, 1-6  
                                    LOST vs. Rob Pridgen 4-6, 4-6
4. Rob Pridgen WON vs. Eddie Ruiz de Pellon 4-6, 6-4, 6-4 Sandy Gaare
                         WON vs. Arthur Gallagher 6-2, 6-2
                         WON vs. Juan Carlos Pereda 6-4, 6-4

DIVISION 11

1. Lisardo Garcia WON vs. Jorge Rodriguez 7-5, 4-6, 6-3 
                            LOST vs. Anthony Perez 3-6, 5-7
                            WON vs. Alejandro Noyola 6-1, 6-0
2. Anthony Perez WON vs. Lisardo Garcia 6-3, 7-5
                            WON vs. Jorge Rodriguez 7-6, 4-6, (11-9)
                            WON vs. Alejandro Noyola (w/o)-
3. Alejandro Noyola LOST vs. Lisardo Garcia 1-6, 0-6
                                LOST vs. Anthony Perez (w/o)-
4. Jorge Rodriguez LOST vs. Lisardo Garcia 5-7, 6-4, 3-6
  
DIVISION 12

1. Marcos Brasil WON vs. David Rodriguez 0-6, 6-3, (10-8)
                          LOST vs. Alfonso Garcia 5-7, 4-6
                          LOST vs. Raul Mercado 1-6, 4-6
                          LOST vs. Jose Sosa 1-6, 1-6
2. Raul Mercado WON vs. David Rodriguez 6-3, 6-2
                          
LOST vs. Alfonso Garcia 6-7 (5-7 ), 3-6
                           WON vs. Marcos Brasil 6-1, 6-4
                           WON vs. Jose Sosa 4-6, 7-5, (10-5)
3. Alfonso Garcia WON vs. Raul Mercado 7-6 (7-5), 6-3
                            WON vs. Marcos Brasil 7-5, 6-4
                            LOST vs. Jose Sosa 3-6, 4-6
4. David Rodriguez LOST vs. Raul Mercado 3-6, 2-6
                               LOST vs. Marcos Brasil 6-0, 3-6, (8-10)
                               LOST vs. Jose Sosa 6-7,1-6
5. Jose Sosa WON vs. Alfonso Garcia 6-3, 6-4
                            LOST vs. Raul Mercado 6-4, 5-7, (5-10)
                     WON vs. Marcos Brasil 6-1, 6-1
                     WON vs. David Rodriguez 7-6, 6-1
                   
DIVISION 13
1. Mark Banens WON vs. Gustavo Tijerino 6-1, 6-1
                          WON vs. Giampaolo Guarino (inj.)
                          WON vs. Christian Walker 6-4, 6-4
2. Gustavo Tijerino WON vs. Giampaolo Guarino 6-4, 6-2
                               LOST vs, Mark Banens 1-6, 1-6
                               LOST vs, Christian Walker 3-6, 2-6
3. Christian Walker WON vs. Giampaolo Guarino 6-4, 3-0 (ret.)
                               WON vs. Gustavo Tijerino 6-3, 6-2
                               LOST vs, Mark Banens 4-6, 4-6
4. Giampaolo Guarino LOST vs, Christian Walker 4-6, 0-3 (ret.)
                                    LOST vs, Gustavo Tijerino  4-6, 2-6
                                    LOST vs, Mark Banens (inj.)

DIVISION 14

1. Jorge Garcia Caballero WON vs. Santiago Mendoza 6-3, 6-2
                                           LOST vs. Gregory Joseph 2-6, 2-6
                                           LOST vs. Geoffrey Meurrens 2-6, 6-7
2. Gregory Joseph WON vs. Santiago Mendoza 6-4, 6-1
                              LOST vs. Geoffrey Meurrens 6-7, 0-1 (ret.)
                              WON vs. Jorge Garcia Caballero 6-2, 6-2,
3. Jose Ignacio Gonzalez Nunez
4. Geoffrey Meurrens WON vs. Santiago Mendoza 6-1, 6-1
                                  WON vs. Gregory Joseph 7-6, 1-0 (ret.)
                                  WON vs. Jorge Garcia Caballero 6-2, 7-6
5. Santiago Mendoza LOST vs. Gregory Joseph 4-6, 1-6
                                   LOST vs. Geoffrey Meurrens 1-6, 1-6
                                   LOST vs. Jorge Garcia Caballero 3-6, 2-6

DIVISION 15

1. Mike Planas LOST vs. Roberto Romano 6-1, 6-7 (2-7), (5-10)
                        WON vs. Alejandro Coren 7-5, 6-2
2. Rafael Leavitt LOST vs. Alejandro Coren 2-6, 4-6
3. Roberto Romano WON vs. Mike Planas 1-6, 7-6 (7-2), (10-5)
                                LOST vs. Alejandro Coren 3-6, 2-6
4. Alejandro Coren WON vs. Roberto Romano 6-3, 6-2
                              WON vs. Rafael Leavitt 6-2, 6-4
                              LOST vs. Mike Planas 5-7, 2-6

DIVISION 16

1. Yorgos Kafjoulis WON vs. Alejandro Navarrete 6-4, 6-0
                               LOST vs. Enrique A. Legon 4-6, 4-6
                               LOST vs. Richard Mangas 6-4, 0-6, (6-10)
2. Enrique A. Legon WON vs. Alejandro Navarrete 6-3, 6-1
                                WON vs. Richard Mangas 6-4, 7-6 (7-5) 
                                WON vs. Yorgos Kafjoulis  6-4, 6-4
3. Richard Mangas LOST vs. Enrique A. Legon 4-6, 6-7 (5-7)
                              WON vs. Yorgos Kafjoulis  4-6, 6-0, (10-6)
                              WON vs. Alejandro Navarrete (INJURY)
4. Alejandro Navarrete LOST vs. Enrique A. Legon 3-6, 1-6
                                     LOST vs. Yorgos Kafjoulis 4-6, 0-6
                                     LOST vs. Richard Mangas (INJURY)

MEN’S SINGLES 4.0 (50 & over) - Deadline Sunday, November 13
DIVISION 1
1. Julio Fernandez WON vs. Yorgos Kafjoulis  6-2, 7-5
2. Yorgos Kafjoulis LOST vs. Julio Fernandez 2-6, 5-7
3. Glenn Davis**
4. Jose Ignacio Gonzalez Nunez
** (W/DAW INJURY)

DIVISION 2
1. Jack Astaphan
2. Richard Mangas LOST vs. Paul Neumann 2-6, 6-7
3. Paul Neumann WON vs. Richard Mangas 6-2, 7-6

DIVISION 3

1. Brian Squire LOST vs. Richard Bilda 0-6, 2-6
                         LOST vs. SImon Obanowale 3-6, 0-6
2. Richard Bilda WON vs. Brian Squire 6-0, 6-2
                         LOST vs. SImon Obanowale 
3. SImon Obanowale WON vs. Brian Squire 6-3, 6-0
                                  WON vs. Richard Bilda
                                  
DIVISION 4
1. Carlos A. Lopez WON vs. Frank Grande 6-7, 6-1, 6-1 
                              LOST vs. Santiago Caicedo 2-6, 6-2, 1-6
2. Peltan Humes WON vs. Frank Grande 6-2, 6-0
                           WON vs. Santiago Caicedo 6-1, 1--0 (ret.)
3. Santiago Caicedo LOST vs. Peltan Humes 1-6, 0-1 (ret.)
                                 WON vs. Carlos A. Lopez 6-2, 2-6, 6-1
 
                              LOST vs. Frank Grande 2-6, 7-6, (7-10) 
4. Frank Grande LOST vs. Carlos A. Lopez 7-6, 1-6, 1-6
                           LOST vs. Peltan Humes 2-6, 0-6
                           WON vs. Santiago Caicedo 6-2, 6-7, (10-7)

DIVISION 5

1. Alfonso Sagarra
2. Eddy Kauffmann LOST vs. Rick Tuckerman 1-6, 1-6
                               WON vs. David Suaya 6-2, 3-6, (10-8)
3. David Suaya LOST vs. Rick Tuckerman 3-6, 7-5, (7-10)
                         LOST vs. Eddy Kauffmann  2-6, 6-3, (8-10)
4. Rick Tuckerman WON vs. David Suaya 6-3, 5-7, (10-7)
                              WON vs. Eddy Kauffmann 6-1, 6-1


MEN’S SINGLES 4.0 (60 & over) - Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1
1. Manuel Rojas WON vs. Roger Riddlemoser 6-3, 6-4
                          WON vs. Christopher Kurtz 7-5, 6-2
                          LOST vs. Rick Tuckerman 3-6, 6-7 (5-7)
2. Roger Riddlemoser  LOST vs. Manuel Rojas 3-6, 4-6
3. Christopher Kurtz LOST vs. Rick Tuckerman 4-6, 3-6
                                LOST vs. Manuel Rojas 5-7, 2-6
4. Rick Tuckerman WON vs. Christopher Kurtz 6-4, 6-3
                              WON vs. Manuel Rojas 6-3, 7-6 (7-5)


DIVISION 2

1. Lizardo Benavides WON vs. Carlos Serrano 3-6, 6-1, 6-3
                                  WON vs. Peter Brown 7-6, 6-2
2. Peter Brown WON vs. Carlos Serrano 7-6 (10-8), 7- 6 (7-3)
                        LOST vs. Lizardo Benavides 6-7, 2-6
                        LOST vs. Brian Squire 6-3, 4-6, (6-10)
3. Brian Squire LOST vs. Carlos Serrano 3-6, 2-6
                          WON vs. Peter Brown 3-6, 6-4, (10-6)
4. Carlos Serrano WON vs. Brian Squire 6-3, 6-2
                            LOST vs. Peter Brown 6-7 (8-10), 6-7 (3-7)
                            LOST vs. Lizardo Benavides 6-3, 1-6, 3-6

WOMEN'S SINGLES 4.5  - Deadline Friday, December 2
DIVISION 1
1. Leyvis Concepcion 
2. Karla Mihn WON vs. Wendy Sosa 6-1, 6-1
3. Wendy Sosa LOST vs. Karla Mihn 1-6, 1-6
4. Marina Andreoni 
 
MEN'S SINGLES 4.5 - Deadline Sunday, November 13
DIVISION 1
1. David Lopez LOST vs. Andres Uribe 1-6, 3-6
                         WON vs. Michael Greve 6-0, 4-6, 6-1
                         LOST vs. Bostjan Merzdovnik 3-6, 3-5 (rain)
2. Bostjan Merzdovnik WON vs. Michael Greve 6-3, 6-3 
                                    WON vs. Andres Uribe 6-3, 7-5
                                    WON
vs. David Lopez 6-3, 5-3
(rain)
3. Andres Uribe WON vs. David Lopez 6-1, 6-3
                         LOST vs. Bostjan Merzdovnik 3-6, 5-7
                         WON vs. Michael Greve 6-2, 6-2 
4. Michael Greve LOST vs. David Lopez 0-6, 6-4, 3-6 
                            LOST vs. Bostjan Merzdovnik 3-6, 3-6
                            LOST vs. Andres Uribe 2-6, 2-6

DIVISION 2

1. Todd Sadacca WON vs. Andres Larrea 6-2, 6-4
                            WON vs. Predrag Starcevic 4-6, 6-3, (12-10)
                            WON vs. Jorge Rodriguez 7-5, 7-5
2. Predrag Starcevic WON vs. Jorge Rodriguez 7-6, 6-3
                                  WON vs. Andres Larrea 6-1, 4-6, (10-6)
                                  LOST vs. Todd Sadacca 6-4, 3-6, (10-12)
3. Andres Larrea LOST vs. Jorge Rodriguez 2-6, 1-6
                           LOST vs. Todd Sadacca 2-6, 4-6
                           LOST vs. Predrag Starcevic 1-6, 6-4, (6-10)
4. Jorge Rodriguez WON vs. Andres Larrea 6-2, 6-1
                               LOST vs. Predrag Starcevic 6-7, 3-6
                               LOST vs. Todd Sadacca 5-7, 5-7

DIVISION 3

1. David Suaya WON vs. Jorge Callejas 6-4, 0-6, (10-6)
                         LOST vs. Renzo Velis 1-6, 3-6
2. Renzo Velis WON vs. David Suaya 6-1, 6-3
                        WON vs. Jorge Callejas 6-1, 6-2
3. Jorge Callejas LOST vs. David Suaya 4-6, 6-9, (6-10)
                            LOST vs. Renzo Velis 1-6, 2-6

DIVISION 4

1. Cesar Aviles LOST vs. Fabio Visconti 6-2, 5-7, 8-10
                        LOST vs. Fabio Visconti 3-6, 2-6
                         WON vs. Daniel Uribe 6-2, 6-0
2. Daniel Uribe LOST vs. Cesar Aviles 2-6, 0-6
3. Fabio Visconti WON vs. Pierre Halimi Lacharllotte 6-2, 6-2
                            WON vs. Cesar Aviles 6-3, 6-2
4. Pierre Halimi Lacharlotte LOST vs. Fabio Visconti 2-6, 2-6
                                             WON vs. Cesar Aviles 2-6, 7-5, 10-8
DIVISION 5 
1. Mateo De Sola LOST vs. Marcos Nahuz 2-6, 1-6
2. Marcos Nahuz WON vs. Mateo De Sola 6-2, 6-1
3. Rashid Siahpoosh


DIVISION 6

1. Aleco Azqueta WON vs. Ramon Nulia 6-1, 6-1
                            WON vs. Mauro Cuervo 3-6, 6-2, 6-3
                            LOST vs. John Narus  7-6, 6-7, (8-10)
2. John Narus WON vs. Aleco Azqueta 6-7, 7-6, (10-8)
                        LOST vs. Mauro Cuervo 5-7, 5-7
                        WON vs. Ramon Nulia 7-5, 6-0
3. Ramon Nuila LOST vs. Aleco Azqueta 1-6, 1-6
                         LOST vs. Mauro Cuervo 2-6, 2-6
                         LOST vs. John Narus  5-7, 0-6
4. Mauro Cuervo LOST vs. Aleco Azqueta 6-3, 2-6, 3-6
                          
WON vs. Ramon Nulia 6-2, 6-4
                           WON vs. John Narus  7-5, 7-5,
DIVISION 7
1. Alessio Mazzanti WON vs. Daniel Totani Perez 6-4, 4-6, (11-9)
                                WON vs. Peltan Humes 6-4, 5-7, (10-6)
2. Ricardo Morales      
3. Daniel Totani Perez LOST vs. Peltan Hume 6-4, 3-6, (1-10)
                                     LOST vs. Alessio Mazzanti 4-6, 6-4, (9-11)
4. Peltan Humes WON vs. Daniel Totani Perez 4-6, 6-3, (10-1)
                          
LOST vs. Alessio Mazzanti 4-6, 7-5, (6-10)

DIVISION 8

1. Genghiz Erden WON vs. Ignacio Rua 2-6, -6-0, (10-8)
                            LOST vs. Lisardo Garcia 4-6, 5-7, (0-1)
                            LOST vs. Nestor Machado 4-6, 4-6
4. Nestor Machado WON vs. Lisardo Garcia 2-6, 6-1, 6-2
                               WON vs. Genghiz Erden 6-4, 6-4
3. Ignacio Rua** LOST vs. Genghiz Erden 6-2, 0-6, (8-10)
4. Lisardo Garcia WON vs. Genghiz Erden 6-4, 5-7, (1-0)
                            LOST vs. Nestor Machado 6-2, 1-6, 2-6
** (W/DAW INJURY)

DIIsaac Haber VISION 9
1. Paulo Graziano LOST vs. Charles Bleiker 0-6, 5-7
                              WON vs. Archit Kathrotia 6-3, 6-3
                              WON vs. Pedro Zuloaga 6-2, 6-2 (ret. injury)
2. Charles Bleiker  WON vs. Paulo Graziano 6-0, 7-5
3. Pedro Zuloaga LOST vs. Paulo Graziano 2-6, 2-6
4. Archit Kathrotia LOST vs. Paulo Graziano 3-6, 2-6


DIVISION 10
1. Rajiv Gupta LOST vs. Guillermo Gonzalez 0-6, 6-7
                       LOST vs. Alexander Rodriguez 2-6, 3-6
                       WON vs. Jose M. Costafreda 6-0, 0-6, 6-4
2. Jose M. Costafreda LOST vs. Guillermo Gonzalez 2-6, 2-6
                                   LOST vs. Rajiv Gupta 0-6. 6-0-, 4-6
3. Guillermo Gonzalez WON vs. Rajiv Gupta 6-0, 7-6
                                    WON vs. Jose M. Costafreda 6-2, 6-2
4. Alexander Rodriguez WON vs. Guillermo Gonzalez 6-7, 6-1, 6-3
                                    
 WON vs. Rajiv Gupta 6-2, 6-3

DIVISION 11

1. Carlos Lopez WON vs. Andres Carrero 6-1, 6-3
                          WON vs. Dan Fraser 6-3, 7-6
                          WON vs. Kenny Oliver 6-2, 3-6, (1-0)
2. Andres Carrero LOST vs. Carlos Lopez 1-6, 3-6
                             LOST vs. Dan Fraser 6-7 (5-7), 3-6
                             LOST vs. Kenny Oliver 6-4, 1-6, (2-10)
3. Dan Fraser WON vs. Andres Carrero 7-6 (7-5), 6-3
                      LOST vs. Carlos Lopez 3-6, 6-7
                      WON vs. Kenny Oliver 2-6, 6-4, 6-4
 4. Kenny Oliver WON vs.  Andres Carrero 4-6, 6-1, (10-2)
                          LOST vs. Dan Fraser 6-2, 4-6, 4-6
                          LOST vs. Carlos Lopez 2-6, 6-3, (0-1)

DIVISION 12

1. Denis Pierrot**
2. Juan Auza WON vs. Rafael A. Velasquez 6-1, 6-0
                    WONvs. Christian Barnes 6-3, 3-6, (10-6)
3. Rafael A. Velasquez LOST vs. Juan Auza 1-6, 0-6
4. Christian Barnes LOST
vs. Juan Auza 3-6, 6-3, (6-10)
**W/DAW INJURY

DIVISION 13
1. Fabrizio Riva WON vs. Andrew Tiktin 7-5, 3-6, 6-1
                          WON vs. Isaac Haber 3-6, 6-1, 6-4
2. Isaac Haber LOST vs. Fabrizio Riva 6-3, 1-6. 4-6
                        WON vs. Andrew Tiktin 1-6. 7-5, (10-8)
3. Alejandro Nicolini WON vs. Andrew Tiktin 6-3, 4-4 (ret. injury)
4. Andrew Tiktin LOST vs. Fabrizio Riva 5-7, 6-3, 1-6
                           LOST vs. Alejandro Nicolini  3-6, 4-4 (ret. injury)
                           LOST vs. Isaac Haber 6-1, 5-7, (8-10)

DIVISION 14

1. Carlos Cruz WON vs. Victor Ramirez 6-1, 4-6, (10-7)
                       LOST vs. Maxime Rambaud 3-6, 3-6
                       
WON vs. Quino Cuervo 6-2, 6-0
2. Victor Ramirez LOST vs. Maxime Rambaud 3-6, 3-6  
                             LOST vs. Carlos Cruz 1-6, 6-4, (7-10)
3. Maxime Rambaud WON vs. Victor Ramirez 6-3, 6-3
                                  WON vs. Carlos Cruz 6-4, 6-7, 6-1
4. Quino Cuervo LOST vs. Carlos Cruz 2-6, 0-6

MEN'S SINGLES 4.5 (50 & over) - Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1
1. Julio Fernandez LOST vs. Steve Juhasz 2-6, 3-6
                              WON vs. Alexander Rodriguez (forf.)
                                         
LOST vs. Rob Pridgen 1-6, 5-7
2. Steve Juhasz WON vs. Alexander Rodriguez 6-4, 7-6
                          WON vs.  Julio Fernandez 6-2, 6-3
                          WON vs. Rob Pridgen 6-4, 6-2                          
3. Alexander Rodriguez LOST vs. Steve Juhasz 4-6, 6-7
                                       LOST vs.  Julio Fernandez (forf.)  
                                       WON vs. Rob Pridgen 4-6, 6-3, 6-1
4. Charles Bleiker **
5. Rob Pridgen LOST vs. Steve Juhasz 4-6, 2-6
                         WON vs.  Julio Fernandez 6-1, 7-5
                         LOST vs. Alexander Rodriguez 6-4, 3-6, 1-6
**W/DAW INJURY

DIVISION 2
1. Eddy Kauffmann LOST vs. Peltan Humes 4-6, 1-6
                               LOST vs. Pierre Halimi Lacharlotte 1-6, 2-6
                               WON vs. Juan Zubillaga 3-4, 1-6
                               LOST vs. Alessio Mazzanti 3-6, 2-6
2. Alessio Mazzanti WON vs. Juan Zubillaga 6-3, 6-2
                               WON vs. Eddy Kauffmann 6-4, 6-1
                               WON vs. Pierre Halimi Lacharlotte 8-4, 6-3
3. Juan Zubillaga LOST vs. Alessio Mazzanti 3-6, 2-6
 
                           LOST vs. Pierre Halimi Lacharlotte 3-6, 1-6
                             LOST vs. Eddy Kauffmann 3-6, 1-6
4. Peltan Humes WON vs. Eddy Kauffmann 6-4, 6-1
                           LOST vs. Pierre Halimi Lacharlotte  6-3, 1-6, 1-6
                           WON vs. Juan Zubillaga 6-3, 6-1
5. Pierre Halimi Lacharlotte WON vs. Peltan Humes 3-6, 6-1, 6-1
                                             WON vs. Juan Zubillaga 6-3, 6-1
                                             WON vs. Eddy Kauffmann 6-1, 6-2
                                              LOST vs. Alessio Mazzanti 4-6, 3-6
DIVISION 3
1. Genghiz Erden WON vs. Pedro Zuloaga 6-4, 6-2
                            WON vs. Juan Auza 7-5, 6-4
2. Pedro Zuloaga LOST vs. Genghiz Erden 4-6, 2-6
                            LOST vs. Juan Auza 0-6, 6-4, 2-6
.
3. Juan Auza LOST vs. Genghiz Erden 5-7, 4-6
                      WON vs. Pedro Zuloaga 6-0, 4-6, 6-2
4. Ignacio Rua**
** (W/DAW INJURY)

DIVISION 4
1. Jack Kane LOST vs. Steve Foldes 3-6, 1-6
2. Isaac Haber WON vs. Steve Foldes 4-6, 6-3, (13-11)
3. Steve Foldes
LOST vs. Isaac Haber 6-4, 3-6, (11-13)
                         WON vs. Jack Kane 6-3, 6-1
 
MEN'S SINGLES 5.0 - Deadline Sunday, November 20
DIVISION 1
1. Andres Carrero LOST vs. Alessio Mazzanti 6-7, 6-4, (7-10)
4. Alessio Mazzanti WON vs. Andres Carrero 7-6, 4-6, (10-7)
3. Charles Jones  LOST vs. Luis Romero 6-7 (4-7), 6-7 (4-7)
4. Luis Romero WON vs. Charles Jones 7-6 (7-4), 7-6 (7-4)

DIVISION 2
1. Adriano Mucelli WON vs. Mauro Cuervo 6-0, 6-1
                              WON vs. Micha Porat 6-1, 6-0
                             WON vs. Trevor Taylor (inj.)
2. Damian Pilewski  LOST vs. Micha Porat 7-6 (8-6), 5-7, (6-10)
                                WON vs. Trevor Taylor (inj.)
                                WON vs. Mauro Cuervo 6-2, 6-1
3. Mauro Cuervo LOST vs. Adriano Mucelli 0-6, 1-6
                           LOST vs. Trevor Taylor 1-6, 4-5 (ret.) 
                           LOST vs. Micha Porat 3-6, 4-6
                           LOST vs. Damian Pilewski 2-6, 1-6
4. Trevor Taylor WON vs. Mauro Cuervo 6-1, 5-4 (ret.)
                          LOST vs. Micha Porat 2-6, 3-6
                          LOST vs. Adriano Mucelli (inj.)
                          LOST vs. Damian Pilewski (inj.)
5. Micha Porat WON vs. Mauro Cuervo 6-3, 6-4
                        WON vs. Damian Pilewski 6-7 (6-8), 7-5, (10-6)
                        WON vs. Trevor Taylor 6-2, 6-3