Scroll to Top   ^

SCORES
  • FINALISTS ARE COLORED RED
  • WINNER OF CATEGORY IS COLORED MAGENTA
WOMEN’S SINGLES 3.0  
Quarterfinals Round: Monday, April 4th – Wednesday, April 13th          
Semifinals Round: Thursday, April 14th – Friday, April 22nd   
Finals:  Begin Saturday, April 23rd     
 
BRACKET 1
1. Luisela Silva (1)
vs.             
2. Bye
      
3. Alix Surburan
vs.             
4. Sandy Gaare
          
 BRACKET 2
1. Carolina Alvarez (2)
vs.             
2. Kristin Knous

3. Dawn Kressly        
vs.             
4. Debora Habsburg

WOMEN’S SINGLES 3.5  
Quarterfinals Round: Monday, April 4th – Wednesday, April 13th          
Semifinals Round: Thursday, April 14th – Friday, April 22nd   
Finals:  Begin Saturday, April 23rd     
  
BRACKET 1
1. Ana Cerbu (1)
vs.             
2. Bye
      
3. Claudia Varesano
vs.             
4. Lorena Plaza
 
 BRACKET 2
1. Carol Marcus Stanley (2)
vs.             
2. Monika Olimpiew

3.  Vivi Idrobo
vs.             
4. Maria Lucia Rico
 
MEN’S SINGLES 3.5  
1st Round (Round of 16): Monday, April 4th – Wednesday, April 13th   
Quarterfinals Round: Thursday, April 14th – Friday, April 22nd            
Semifinals Round: Saturday, April 23rd – Friday, April 29th
Finals:  Begin Saturday, April 30th             
 
BRACKET 1
1. Carmelo Rubio (1)
vs.             
2. Bye

3. Victor Mijares
vs.             
4. Scott Sundby
 
5. Thomas Mikulski                                 
vs.              
6. Bye
 
7. Tim Aballo (8)
vs.                  
8. Bye

9. Juan Jose Romero (5)
vs.             
10. Bye

11. Luis Perez
vs.  
12. Simon Obanowale or Santiago Mendoza

13. Peter Gad Friedman
vs.  
14. Orlando Santiago

15. Luiggi Perdomo (4)
vs. 
16. Bye

BRACKET 2
1. Giampaolo Guarino (2)
vs.             
2. Bye

3. Jason Filer
vs.             
4. Alejandro Noyola
 
5. Victor Alvarez
vs.              
6. David Alfaro                                 
 
7. Jorge Leon (7)
vs.                  
8. Bye

9. Marco Morninghauser (6)
vs.             
10. Bye

11. Juan Carlos Pereda
vs.  
12. Leminyer Zapata

13. Carlos Serrano
vs.  
14. Rafael Leavitt

15. Alberto Vega (3)
vs. 
16. Bye
 
MEN’S SINGLES 4.0  
1st Round (Round of 16): Monday, April 4th – Wednesday, April 13th   
Quarterfinals Round: Thursday, April 14th – Friday, April 22nd            
Semifinals Round: Saturday, April 23rd – Friday, April 29th
Finals:  Begin Saturday, April 30th  

BRACKET 1
1. Gregory Joseph (1)
vs.             
2. Bye

3. David Rodriguez
vs.             
4. Santiago Caicedo 
 
5. Gregory Frankel
vs.              
6. Thorvald Sanchez                                 
 
7. Steve Julien (8)
vs.                  
8. Narendra Achanta

9. Steven Via (5)
vs.             
10. Yorgos Kajjoulis

11. Oscar Orihuela
vs.  
12. Nick Felzen

13. Rick Tuckerman
vs.  
14. Juan Zubillaga

15. Jose M. Costafreda (4)
vs. 
16. Michel Kulcsar

BRACKET 2
1. Lisardo Garcia (2)
vs.             
2. Bruno Frontion

3. Francisco J. Frasquet
vs.             
4. David Suaya
 
5. John Oestreicher    
vs.              
6. Nicolas Portolleau
 
7. John Narus (7)
vs.                  
8. Jose Sosa

9. Javier Zubillaga (6)
vs.             
10. Geoffrey Meurrens

11. John Gijo
vs.  
12. Javier Dugarte

13. Eddie Ruiz de Pellon
vs.  
14. Predrag Starcevic

15. Peltan Humes (3)
vs. 
16. Eddy Kauffman
 
MEN’S SINGLES 4.5  
1st Round (Round of 16): Monday, April 4th – Wednesday, April 13th   
Quarterfinals Round: Thursday, April 14th – Friday, April 22nd            
Semifinals Round: Saturday, April 23rd – Friday, April 29th
Finals:  Begin Saturday, April 30th  
 

BRACKET 1
1. Bruno Andrade (1)
vs.             
2. Bye

3. Rashid Siahpoosh
vs.             
4. Ricardo Morales
 
5. Dan Fraser   
vs.              
6. Cesar Aviles

7. Isaac Haber (8) 
vs.                  
8. Brett Kaufman or Arkadiy Pervyy Bakhtin
 
9. Maxime Rambaud (5)
vs.             
10. Daniel Totani Perez

11. Aleco Azqueta
vs.  
12. Jose Romero
 
13. Rodrigo Diez
vs.  
14. Ignacio Rua

15. Guillermo Gonzalez (4) 
vs. 
16. Alessio Mazzanti
 
BRACKET 2
1. Rajiv Gupta (2)
vs.             
2. Juan Auza

3. Ricardo Rico
vs.             
4. Martin Fleischer
 
5. Andres Carrero
vs.              
6. Andres Giacomotti                                 
 
7. Carlos Lopez (7)
vs.                  
8. Mateo De Sola

9. Fabrizio Riva (6)
vs.             
10. Nestor Machado

11. Micha Porat
vs.  
12. Damian Pilewski

13. Fernando de la Lama
vs.  
14. Genghiz Erden
  
15. Renzo Velis (3)
vs.